08

 

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

KONKURSY W SP BĄKOWICE

Od początku roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach aktywnie brali udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych, których tematyka była bardzo różnorodna.

Pierwszym konkursem był zorganizowany we wrześniu konkurs plastyczny. Wrzesień jest miesiącem Sprzątania Świata, i jak co roku, również i w tym, nasza szkoła uczestniczyła w tej akcji, w ramach której został przeprowadzony konkurs plakatowy „Czysty las”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do uczestnictwa w akcji, sprzątania w najbliższej okolicy, a także dbania o czystość lasów i oszczędzania papieru. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Komisja oceniała zgodność z tematem i estetykę wykonania prac. Poziom był bardzo wysoki, a nagrodę w konkursie otrzymała uczennica klasy IV– Weronika Semeniuk.

            Drugim konkursem zorganizowanym w październiku był konkurs rękodzielnictwa. Październik jest miesiącem „różańcowym”, dlatego też w naszej szkole odbył się po raz drugi konkurs, w którym trzeba było wykazać się umiejętnością własnoręcznego wykonania różańca. Liczył się oryginalny pomysł i estetyka wykonania. Do konkursu zgłoszono 11 prac, wszystkie bardzo ładne i pomysłowe. Komisja wyróżniła trzy prace: Julii Groblicy z klasy II, Klaudii Łukawskiej z klasy III i Huberta Opali z klasy II. Zarówno prace zwycięskie jak i pozostałych uczniów zostały nagrodzone. Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy ks. Andrzejowi Jaremko. Wszystkie prace można było podziwiać przez cały miesiąc na wystawie w kościele w Bąkowicach.

Kolejny konkurs zorganizowany został z okazji święta Halloween. To już tradycja w naszej szkole, ponieważ tego typu konkurs został przygotowany po raz trzeci. Zadaniem uczniów było stworzenie najbardziej „strasznych” dyń oraz przebranie się w najbardziej „przerażający” kostium. Uczniowie ozdobili 24 dynie, co sprawiło ogromny problem w wyborze przez jury tej najlepszej. Podobna sytuacja zaistniała przy wyborze stroju – wszystkie były bardzo oryginalne. Po wyłonieniu zwycięzców i wręczeniu nagród odbyła się dyskoteka.

            Czwarty konkurs – to gminny konkurs fotograficzny „Spotkania z przyrodą”, zorganizowany przez Lokalną Grupę Rybacką „Opolszczyzna”. Przystąpiło do niego ośmioro uczniów z klasy V i VI. Celem konkursu było promowanie atrakcyjności obszaru LGR „Opolszczyzna” (gminy Lasowice Wielkie, Lewin Brzeski, Murów, Niemodlin, Ozimek, Pokój, Popielów, Świerczów, Tułowice, Turawa, Zębowice) jako obszaru atrakcyjnego turystycznie, popularyzacja  ekoturystyki, wędkarstwa i rybactwa wśród dzieci i młodzieży. W gminie Świerczów zwycięzcami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły: I miejsce – Jakub Stebnicki z klasy V za zdjęcie „Złowiłem rybę”, II miejsce – Paweł Sikora z klasy V za zdjęcie „Moja pierwsza ryba” i III miejsce – Albert Zuzak z klasy VI za zdjęcie „Łowimy ryby”.

             W grudniu nasi uczniowie brali udział w kolejnych trzech konkursach.

W okresie przedświątecznym kolejny raz został zorganizowany konkurs plastyczny na najciekawszą kartkę świąteczną w ramach akcji „Czerwonokrzyska gwiazdka”.  Organizatorem konkursu było SK PCK oraz nauczycielka plastyki pani Mariola Piwowarczyk. Własnoręcznie przygotowane przez uczniów kartki okazały się „małymi dziełami sztuki”. Zachwyciły one jury, ale także przysporzyły problemu, ponieważ trudno było zdecydować, które są najlepsze. Po burzliwych naradach wyróżniono kartki następujących dzieci: Patrycji Pustelnik, Bartosza Budzańskiego, Klaudii Łukawskiej, Julii Groblicy, Jakuba Stepnickiego, Wiktorii Kosno. Gratulujemy!

Wszystkie kartki zostały przekazane do ZR PCK w Brzegu, gdzie wraz z świątecznymi życzeniami będą dostarczone w okresie przedświątecznym podopiecznym PCK.

Po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany konkurs na własnoręcznie wykonany lampion. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem (szczególnie wśród uczniów klas I – III), a pomysłowość wykonawców przeszła najśmielsze oczekiwania. Zwycięzcą okazał się lampion w kształcie kuli, wykonany z plastikowych kubków z kolorowymi światełkami, autorstwa Angeliki Piechury. Wszyscy uczniowie zaskoczyli jakością wykonania prac. Wszyscy też zostali nagrodzeni.

Trzeci z grudniowych konkursów to XVII Powiatowy Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Celem konkursu, w którym wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły, była popularyzacja obrzędowości i ludowej twórczości artystycznej, pielęgnowanie znajomości tradycji kulturowej własnego regionu i uzyskanie związku kultury ludowej z kulturą narodową. W konkursie II miejsce zajął Dominik Pustelnik, natomiast wyróżnienia otrzymali: Klaudia Łukawska, Beata Bielska, Julia Groblica, Patrycja Pustelnik, Weronika Semeniuk, Karol Suliga, Aleksandra Andruszków.

 

            Uczestnikom i zwycięzcom wszystkich konkursów GRATULUJEMY!!!

 

dyrektor szkoły – Cezary Zając

wstecz